13.02.2024 r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Jeszcze raz życzymy 100 lat w zdrowiu, szczęściu i miłości!!!!
13.02.2024 r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Jeszcze raz życzymy 100 lat w zdrowiu, szczęściu i miłości!!!!
Z pomocą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bierzwniku udało się zorganizować w dniach 12.02.2024 do 19.02.2024 r. warsztaty profilaktyczne dla uczniów oraz prelekcję dla rodziców przeprowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki
I BAJKI PSYCHOEDUKACYJNE
Bajki psychoedukacyjne w oddziale przedszkolnym poprzez oddziaływanie na wyobraźnię maluchów wywarły ogromny wpływ na ich dalszy rozwój. Rozwijają predyspozycje do myślenia wyobrażeniowo-pojęciowego poprzez tak zwany dyskurs, którego takie bajki mogą być wspaniałym nośnikiem. Dzieci za pomocą serii zabaw psychoruchowych, rysowania oraz rozmowy z prowadzącym – same doszły do pożądanych wniosków.
II UNPLUGGED
Zajęcia dla klas 6, 7, 8, trwały 12 godzin. W trakcie zajęć uczniowie poznali sposoby na radzenie sobie z konformizmem i naciskiem grupowym. Poszerzyli wiedzę związaną z czynnikami ryzyka i chroniącymi przed alkoholizmem i uzależnieniem od innych substancji psychoaktywnych, a także o przyczynach i konsekwencjach palenia papierosów. Zajęcia skupiały się także na kształtowaniu umiejętności bezpiecznego wyrażania swoich emocji, asertywnej obrony swoich racji oraz innych kompetencjach społecznych..
III DEBATA
Zajęcia w ilości 3 godzin przeprowadzone z klasą 5. Debata miała za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży, uświadamia zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych. Program prowadzony był za pomocą metod aktywizujących i służył przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Przeprowadzana podczas programu ankieta umożliwia postawienie wstępnej diagnozy na temat picia alkoholu przez młodzież.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do marca 2024. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach obchodów DBI w naszej szkole wykonano gazetkę informacyjną o zasobach Internetu, zagrożeniach oraz korzyściach płynących z racjonalnego korzystania z sieci. Pani Beata Maślak przygotowała prelekcję o zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz jak radzić sobie z dezinformacją w sieci? Pedagog szkolny – Pani Anna Janiak przekazała jakie mogą młodzież spotkać kary za niewłaściwe korzystanie z Internetu.
W dniu zakochanych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wypełnili obowiązki Kupidynów, uruchomili pocztę walentynkową i przekazali piękne kartki dla uczniów i pracowników naszej szkoły. Wywołali tym samym uśmiech na wielu twarzach, szczególnie tych osób, które nie spodziewały się otrzymać walentynkę.
W Stargardzie odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które odbędzie się w dniach 01-03.03.2024 r., w Szczawnie-Zdrój. UKS Iskrę Łasko reprezentowali:
Wolanin Zofia, Ślusarczyk Marta, Raczyńska Karolina, Szymanowski Kryspin, Trzciński Miłosz, Wolarek Wiktor, Działak Wojciech, Chałan Karol.
Po zaciętych pojedynkach naszych podopiecznych prawo startu uzyskał Kryspin Szymanowski zdobywając 1 miejsce w turnieju. Ogromne brawa za postawę dla wszystkich zawodników.
Gratulacje!!!
Gorąco dziękuję całej Radzie Rodziców za tak olbrzymi wkład w życie naszej wspólnoty!
Tłusty czwartek to tradycja, pachnie pączusiami wszędzie, również w naszej szkole.
Nasza wspaniała Rada Rodziców zadbała o to, aby pączkiem mógł się poczęstować każdy,
Dziękujemy bardzo :)
Uczniowie klasy 6, pod czujny okiem Pani Pauliny Trynki, odbyli pierwszą w swoim życiu rozmowę w języku angielskim w ramach międzynarodowego projektu eTwinning "Everywhere with our values". Celem programu jest pokazanie uczniom poprzez wykonywanie różnych wspólnych zadań, jak ważne dla nas wartości łączą ze sobą ludzi z całego świata. Połączyliśmy się więc z rówieśnikami naszych uczniów ze szkoły w Rzymie Uczniowie przywitali się i przedstawili sobie nawzajem, porozmawiali o ulubionych grach, muzyce, kuchni, a także spróbowali powiedzieć łatwe i trudne słowo w języku drugiej strony. Łatwym słowem po włosku okazało się być hasło dopingujące np. w czasie rozgrywek "daje" (jakże podobne do naszego "dajesz!"), trudnego nie udało nam się powtórzyć. Spotkanie upłynęło nam w miłej i swobodnej atmosferze, gorąco liczymy na powtórkę. Tymczasem zabieramy się za przygotowanie gry typu Escape room, która opowie co nieco o Polsce pozostałym uczestnikom projektu. Podzielimy się nią po jej ukończeniu.
Powered by aSc EduPage