Nowa galeria „ALICE’S ADVENTURES IN WONDERLAND” została dodana do albumu fotograficznego
„ALICE’S ADVENTURES IN WONDERLAND”
- 12
WIZYTA W DRAWNIE
W poniedziałek 27 września uczniowie klas 1-5 wybrali się na przedstawienie „Alice’s Adventures in Wonderland” do Drawieńskiego Ośrodka Kultury. Zaprosiły nas tam Pani Dyrektor Ośrodka Izabela Kowalczyk oraz Pani Aleksandra Roślik z Open Your Mind.
Przedstawienie odbyło w całości w języku angielskim a brali w nim udział młodziutcy aktorzy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknych kostiumów, wspaniałej scenografii, a przede wszystkim przygotowania i kunsztu aktorskiego, gdyż domyślamy się, że zapamiętanie roli, szczególnie w języku obcym, jest bardzo trudne. Co więcej, aktorzy przygotowywali się przez całe wakacje, poświęcając swój czas wolny, więc należą im się za to ogromne brawa! Bardzo dziękujemy za zaproszenie i możliwość przekonania się, że język angielski przydaje się nie tylko w szkole.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W dzisiejszym dniu, już po raz drugi, odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków przygotowany przez Panią Paulinę Trynkę. Obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości. W ramach obchodów uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą. W trakcie zmagali się z różnymi zadaniami, które wykonywali w grupach. Musieli dopasować podziękowania do flagi, rozwiązać Quiz z kodem QR, przygotować ciekawostki o wylosowanych krajach, tłumaczyć słówka z różnych języków i zaprezentować plakaty. Wszyscy wspaniale się bawili i wiele nauczyli. Dziękujemy Pan Paulinie za tak ciekawie spędzony czas.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Nowa galeria EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW została dodana do albumu fotograficznego
62
XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Łasko, 20.09.2021r.
Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej
1 października 2021 r. pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
27-30.09.2021. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
01.10.2021. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
- Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
Na przykład: """""""""""""""""""""""""" 6 x ?= 54, 24 : ?= 8, ?: 7= 6, 56 = 7x ?, 63: 7=? - Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł
Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). - W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Koordynator główny: Dyrektor szkoły
Beata Maślak Małgorzata Kowalska
Koordynatorzy dodatkowi:
Anna Janiak
Justyna Kukwa
- Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.
ZEBRANIA RODZICÓW
Zapraszamy serdecznie Rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami dnia 15.09.2021 r. na godzinę 16:30.
Spotkanie z wychowawcami:
- Sala nr 11 – oddział przedszkolny
- Sala nr 5 - klasa pierwsza
- Sala nr 1 – klasa druga i trzecia
- Sala nr 4 – klasa czwarta
- Sala nr 3 – klasa piąta i szósta
- Sala nr 6 – klasa siódma
- Sala nr 2 – klasa ósma
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Tradycyjnie, w pierwszym dniu nowego roku szkolnego, a więc 1 września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku odbyła się uroczysta akademia inauguracyjna.
Na uroczystość, oprócz zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także pracowników administracji i obsługi, przybyli specjalnie zaproszeni goście, Pani Wójt – Aneta Kołuda oraz Pan Leszek Waloch - sekretarz gminy w Bierzwniku. Pani dyrektor Małgorzata Kowalska podczas swojego przemówienia wiele ciepłych słów skierowała w stronę całej społeczności szkolnej. Życzyła uczniom, aby szkoła była dla nich miejscem przyjaznym, bezpiecznym i pełnym niezapomnianych przygód. Nauczycielom oraz pracownikom administracji, aby każdy dzień przynosił wszystkim radość, jak najmniej stresu, rozczarowań, ale dużo zapału i optymizmu. Rodzicom przekazała słowa zachęty do wzajemnej współpracy, abyśmy dzięki realizowanym działaniom mogli wspólnie tworzyć wymarzoną szkołę. Przypomniała , że należy zachować szczególne zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii. Uczniowie przygotowani przez Panią Kamilę Juszczak, nie zapomnieli o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO -FOTORELACJA
Nowa galeria UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO została dodana do albumu fotograficznego
40
ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
„MAŁA SZKOŁA SIĘGA PO WIELKIE MOŻLIWOŚCI – KSZTAŁCENIE KADRY PEDAGOGICZNEJ”
Nowa galeria „MAŁA SZKOŁA SIĘGA PO WIELKIE MOŻLIWOŚCI – KSZTAŁCENIE KADRY PEDAGOGICZNEJ” została dodana do albumu fotograficznego
35
PROJEKT „MAŁA SZKOŁA SIĘGA PO WIELKIE MOŻLIWOŚCI”
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łasku realizuje projekt dofinansowany z Fundusz Europejskich
„Mała szkoła sięga po wielkie możliwości –
Kształcenie kadry pedagogicznej”
Dofinansowanie projektu z UE 133 979,55 PLN
Pierwsza grupa nauczycieli realizowała projekt na Malcie. Celem było nabycie nowej wiedzy i umiejętności praktycznych, zapoznanie z nowoczesnymi technikami i metodami pracy nauczyciela, rozwijającymi kreatywność, budującymi motywację uczniów. Rozwój posiadanych umiejętności językowych. Druga grupa nauczycieli realizuje nadal projekt we Florencji.
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Przemówienie dyrektora szkoły:
Szanowni Goście oraz Rodzice, Kochane Dzieci, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.
Dzisiaj obchodzimy zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom.
Drodzy Uczniowie!
Za Wami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć, osobistych sukcesów. Gratuluję Wam wszystkim!!! A szczególnie tym spośród Was, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Dziękuję Wam za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Jednocześnie dziękuję tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Przed Wami wakacje, czas zasłużonego wypoczynku. Pamiętajcie jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia Was z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. A zatem proszę, bądźcie rozważni i ostrożni!
Dzisiaj również w sposób szczególny zwracam się do absolwentów naszej szkoły, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji, ale jestem pewnna, że są do niego dobrze przygotowani. Czas nauki w tej szkole pozwolił im zdobyć wiedzę, doświadczenie i myślę, że odwagę na dalszą drogę.
Drodzy Absolwenci!
Rok szkolny 2020/2021 był bardzo wyjątkowy. Cieszymy się , że możemy się pożegnać i spotkać osobiście, możemy uścisnąć Wam dłonie i pogratulować ukończenia szkoły oraz sukcesów, możemy też świętować zakończenie szkoły w tradycyjnej formie.
Kochani !
Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!
Niechaj to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie.
Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów w rozwijaniu wiedzy i myślę, że będziemy mogli być z Was dumni. Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem. Powodzenia!
Szanowni Rodzice!
Chciałabym również Wam podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Wszystkim Rodzicom, na czele z Radą Rodziców szkoły, ogromnie dziękuję.
Dziękuję równie mocno Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za włożony trud, za życzliwość i troskę o kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. Z różnych powodów nie był to dla nas łatwy rok. Tym bardziej dziękuję więc Wam za podejmowany w codziennej pracy wysiłek. Dziękuję za to, że dbacie zarówno o edukację naszych wychowanków, jak też o ich bezpieczeństwo. Dziękuję za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.
Życzę Wszystkim udanego i spokojnego wypoczynku. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy bo wierzę, że po wakacjach wrócimy do normalności i wspólnej nauki w ławkach szkolnych. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2021/2022.
W roku szkolny 2020/2021 uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie:
Klasa 1:
- Julia Duszyńska
- Milena Lutyńska
- Jakub Szczęch
- Martyna Wawszkiewicz
- Alicja Pawlak
- Hanna Pietrakowska
Klasa 2:
1. Dominika Dawicka
2. Paulina Rakoczy.
3. Marcel Rybiński
4. Wojtek Działak
Klasa 3:
- Szymanowski Kryspin.
- Trzciński Miłosz.
- Juszczak Marceli.
- Wolarek Wiktor.
- Wolanin Zofia.
- Woźniak Szymon.
Klasy 4 -8
- Hanna Juszczak – kl. 8, śr. o. 5,28, zach. wzorowe
- Natalia Kołodziejczyk- kl. 8, śr.o. 4,94, zach. wzorowe
- Emilia Mehmedov – kl. 8, śr. ocen 5,18, zach. wzorowe
- Wiktor Serek – kl. 8, śr.o. 5,05, zach. wzorowe
- Zuzanna Potaczek – kl. 8, śr. oc. 4,77, zach. wzorowe
- Igor Sałapata –kl. 8, śr. oc.4,77, zach, wzorowe
- Katarzyna Wisłocka – kl. 7, śr. o. 5,43 zach. wzorowe
- Daria Dawicka –kl. 7, śr. oc. 5,14, zach. wzorowe
- Wiktor Bolonek – kl. 7, śr. o. 54,86, zach. wzorowe
- Antoni Kaczmarek – kl. 7, śr. o. 4,83, zach. wzorowe
- Adam Orzechowski – kl. 6, śr. oc. 5,33, zach. wzorowe
- Nikodem Wasilewski – kl. 6, śr. o. 5,25, zach. wzorowe
- Magdalena Rębas – kl. 6, śr. oc. 5,0, zach. wzorowe
- Wiktoria Węglewska – kl. 6, śr. oc. 5,0 zach. wzorowe
- Sandra Kołodziejczyk- kl. 6 śr.. oc. 5,0,wzorowe
- Amelia Kwiatkowska – kl. 5, śr. ocen 4,75, zach. wzorowe
- Marika Lorent – kl. 5, śr. oc. 54,91, zach. wzorowe
- Zuzanna Wińczyk – kl. 4, śr. oc.5,18, zach. wzorowe
- Oliwier Wisłocki – kl. 4, śr. oc. 5,00, zach. wzorowe
Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy siódmej– Katarzyna Wisłocka, średnia ocen 5,43, zachowanie wzorowe, fundatorem nagrody książkowej była Pani Wójt Aneta Kołuda, Kasia otrzymała również bon o wartości 200 zł, ufundowany przez Panią Beatę Radziszewicz – przewodniczącą Rady Gminy w Bierzwniku. Nagrodę książkową od Pani Wójt otrzymał także uczeń klasy szóstej Adam Orzechowski, średnia ocen 5,33; Hanna Juszczak, średnia ocen 5,28 oraz Nikodem Wasilewski, średnia ocen 5,25.
Podziękowania dla uczniów klasy ósmej za godne reprezentowanie szkoły:
- Hanna Juszczak,
- Emilia Mehmedov.
Szczególne podziękowania zostały złożone Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej, która jest wielkim wsparciem dla szkoły i dyrektora. Od wielu lat Pani Bernadeta Serek była wielkim wsparciem, która zawsze chętnie współpracowała i pomagała szkole. Jest osobą niezwykle otwartą i kreatywną. Niech ten kwiatek będzie symbolem podziękowania ze strony szkoły i dyrektora.
Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskania tak wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów.
Małgorzata Kowalska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Nowa galeria ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021 została dodana do albumu fotograficznego
97
STRAŻAK W AKCJI I ZABAWIE - FESTYN
Nowa galeria STRAŻAK W AKCJI I ZABAWIE - FESTYN została dodana do albumu fotograficznego
43
NOCKA W SZKOLE
Nowa galeria NOCKA W SZKOLE została dodana do albumu fotograficznego
17
ŻEGNAMY KLASĘ ÓSMĄ
Nowa galeria ŻEGNAMY KLASĘ ÓSMĄ została dodana do albumu fotograficznego
13
SZCZEPIENIA UCZNIÓW W WIEKU 12-18 LAT – INFORMACJE DLA SZKÓŁ
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. MEiN i Ministerstwo Zdrowia opracowali także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.
Organizacja szczepień
Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny).
Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Gdzie i kiedy uczniowie mogą się szczepić?
Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw COVID-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. W tych miejscach jest realizowany cały proces szczepienia, który obejmuje:
- zgodę rodzica,
- kwestionariusz,
- kwalifikację lekarza,
- szczepienie.
Harmonogram szczepień po wakacjach
Po zakończeniu wakacji szczepienia będą wykonane w dotychczasowych miejscach oraz w tymczasowych mobilnych punktach szczepień. Zorganizują je podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.
Szczepienia będą odbywały się według następującego harmonogramu:
- I tydzień września (1.09-5.09) – tydzień informacyjny – lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym,
- II tydzień września (6.09-12.09) – tydzień przygotowania do szczepienia – zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
- III tydzień września (13.09-19.09) – tydzień szczepień.
Przygotowanie się ucznia do szczepienia – rekomendacje dla rodziców
MEiN i MZ opracowali także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Są one skierowane przede wszystkim do rodziców i opiekunów. W zaleceniach znalazły się m.in. informacje dotyczące spożywania posiłków przed szczepieniem czy przyjmowania leków. Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.
Dlaczego warto się zaszczepić?
Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.
Jak działa szczepionka?
Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.
WYCIECZKA DO SZCZECINA
21 czerwca 2021 roku uczniowie klas 4 i 5 pod opieką Pana Krystiana Migdalskiego i Pani Karoliny Rębas wzięli udział w wycieczce do Szczecina. Na uczniów czekało wiele atrakcji.
Plan wycieczki wyglądał następująco:
- Dojazd autobusem na ściankę wspinaczkową.
- Zajęcia wspinaczkowe z instruktorem na ścianie Big Wall Szczecin.
- Obiad.
- Zabytkowy Szczecin-opowieści oraz zwiedzanie dawnego Szczecina.
- Powrót do domu pociągiem.
Wszyscy uczestnicy wycieczki chętnie uczestniczyli w zaplanowanych atrakcjach.
TENIS STOŁOWY - ZAWODY
Nowa galeria TENIS STOŁOWY - ZAWODY została dodana do albumu fotograficznego
5
WYCIECZKA DO SZCZECINA
Nowa galeria WYCIECZKA DO SZCZECINA została dodana do albumu fotograficznego
3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie