22 marca 2024 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Kwiatkowska, uczennica klasy ósmej, instruktor – Pani Edyta Kiełducka.
Było pięknie, Amelko!
22 marca 2024 r. w Choszczeńskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Kwiatkowska, uczennica klasy ósmej, instruktor – Pani Edyta Kiełducka.
Było pięknie, Amelko!
Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem - Jesteśmy Eko w naszej szkole – to bardzo radosny i kolorowy dzień. Pani Beata Maślak i Paulina Trynka przygotowały wiele atrakcji i ciekawych, kreatywnych działań. W organizacji wspomagało nas NADLĘŚNICTWO BIERZWNIK w postaci nagród, kiełbasek na rożno oraz przy ocenie prac konkursowych.
Dziękujemy bardzo!
Tego dnia:
- przybory szkolne, książki, zeszyty uczniowie zostawiają w domu;
- dwie pierwsze godziny, wspólna praca w klasach;
- konkurs na najbardziej ekologiczną Marzannę i rymowankę o Wiośnie;
- pokaz najdziwniejszych fryzur, oczywiście ekologicznych;
- żegnamy zimę i witamy Wiosnę, idziemy z Marzannami;
- dzięki Nadleśnictwu Bierzwnik jemy kiełbaski z grilla.
To był niezapomniany dzień!
W środę, 20 marca 2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się VII Przegląd Recytatorski dla Przedszkolaków, pod hasłem: "Zwierzęta w poezji dziecięcej”. Nasz oddział reprezentowali: Lena Jesionek, Hania Pasela, Hania Pacześna, Amelia Waszkiel, Jaś Wójcik, Nadia Chmielewska. Wszystkim należą się ogromne brawa za odwagę i chęć wzięcia udziału w Przeglądzie.
Dziękujemy serdecznie rodzicom za pomoc i transport
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=916711916911098&id=100057168951340&mibextid=WC7FNeVII
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu uczniowie i pracownicy szkoły założyli kolorowe skarpetki symbol solidarności z osobami dotkniętymi tym zespołem. A Ty? Założyłeś dziś takie skarpetki? Zachęcamy do wrzucania w komentarzu zdjęć Waszych kolorowych stóp.
Nasi milusińscy uczestniczyli w PRZEDSZKOLNYM PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM.
W Bierzwniku Nasi wychowankowie brali udział w 2 Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatek i Skrzatów. Mai El Halawany i Gabriel Wolanin w swoim debiucie zdobyli 5 miejsca.
Gratulacje dla najmłodszych zawodników UKS Iskra Łasko !!!
W ramach dalszych działań w międzynarodowym projekcie eTwinning „ Everywhere with our values” uczniowie naszej szkoły stworzyli grę przygotowaną o Polsce. Poniżej znajduje się link do całości stworzonej przez kilkanaście różnych szkół uczestniczących w naszym projekcie. Nasza gra ma nr 5. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie i przejściu całej planszy. Nad całością czuwała pani Paulina Trynka – nauczyciel języka angielskiego.
https://view.genial.ly/659ae599dd3a-e00014ca166/interactive-content-friendship-game
We wtorek, 5 marca 2024 r. w Bierzwniku odbył się Mały Konkurs Recytatorski, którego celem było wyłonienie laureatów reprezentujących naszą gminę w przeglądzie powiatowym. Naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów z klas 1-8. Tytuł laureata otrzymała Amelia Kwiatkowska, instruktor: Edyta Kiełducka, będzie reprezentowała Nas na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Choszcznie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, nauczycielom dziękujemy za trud włożony w ich przygotowanie, Amelii życzymy powodzenia w następnym etapie.
Nasza szkoła od 3 lat realizuje projekty w ramach ERASMUS+. 29 lutego zakończyliśmy realizację projektu „ Dużo korzyści mamy, gdy o środowisko dbamy”. Biorąc udział w zagranicznych kursach stajemy się szkołą otwartą, przyjazną i nowoczesną. Nastawioną w swoich działaniach na współpracę ze środowiskiem lokalnym. Oferujemy nauczanie przez wykwalifikowaną kadrę, opierającą współpracę z uczniami i rodzicami na zasadzie partnerstwa. Kadra ciągle poszukuje nowych metod, które mają wpływ na rozwój szkoły. Zrealizowano 11 kursów 2-tygodniowych na Malcie, Teneryfie i w Chorwacji. 5 kursów metodycznych zgodnie z celami projektu o tematyce Ekologia, Zdrowie, metody ICT oraz 6 kursów językowych. Kursy metodyczne obejmowały umiejętności specjalistyczne w wybranym zakresie oraz praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy. Zapoznano się z najnowszymi metodami nauczania, cyfryzacją w edukacji. Nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę na temat promowania zdrowego stylu życia. Kursy językowe objęły słownictwo i gramatykę; rozwój kompetencji językowych – mówienie, czytanie, pisanie, rozumienie ze słuchu, konwersacje i prace w grupach. Wykorzystując wiedzę nabytą w trakcie mobilności wspieramy rozwój osobowości dziecka, umożliwiając mu dalsze kształcenie i prawidłowe funkcjonowanie w środowisku społecznym oraz odkrywanie jego własnych zdolności. Dążymy do podnoszenia poziomu kształcenia oraz jakości pracy opiekuńczo - wychowawczej, do wyrównywania szans edukacyjnych dla wspólnego dobra całej społeczności lokalnej. Nauczyciele i uczniowie są świadomi dziejących się zmian klimatycznych. Zależy nam na poprawie efektywności kształcenia w szkole i wyników osiąganych przez naszych uczniów, budowaniu europejskiego charakteru placówki i jej prestiżu oraz przyswojeniu zdrowego trybu życia.
25.02.2024 r. w Stepnicy odbyły się 3 Wojewódzkie Kwalifikacje do 3 GPP w Tenisie Stołowym w kategorii Żak. Nasi podopieczni z UKS Iskra Łasko w składzie: Milena Szymanowska, Karol Ślusarczyk po zaciętych pojedynkach udowodnili, że w swojej kategorii są w czołówce województwa.
Gratulacje za piękną postawę i zaangażowanie!!!
Milena Szymanowska 8m.
Karol Ślusarczyk 6m.
Nasi uczniowie wzięli udział w 3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików w Tenisie Stołowym.
Udział rozpoczęli zmaganiami w eliminacjach do turnieju grupowego w piątek 01.03.2024r. Z pośród 86 zawodników z Polski awans mogło uzyskać 16.
Marceli Juszczak, Miłosz Trzciński i Wojciech Działak w zaciętych pojedynkach starali się zakwalifikować do następnego etapu. Niestety nie powiodło się.
W sobotę do walki w turnieju grupowym stanął Kryspin Szymanowski. Po zaciętych meczach z zawodnikami z kluczowych Klubów w Polsce (Dekorglass Działdowo, KS Campeones Wąchock) zajął 1 miejsce w grupie, wygrywając 3/3 pojedynki (3:1, 3:1, 3:0). W pojedynku o wejście do 32 najlepszych zawodników uległ 1:3 zawodnikowi z Ostrowianki Ostróda - Szarmachowi Antoniemu. W piątym pojedynku o przedział miejsc 33-40 pokonał 3:1 rozstawionego z nr 20 w Polsce zawodnika LUKS Chełmno - Pankowskiego Jakuba.
Gratulacje za piękną postawę dla naszej ekipy oraz grę fair play.
Dziękujemy rodzicom, Panu Dyrektorowi GCSiR w Bierzwniku Włodzimierzowi Wajda za znaczący wkład w rozwój naszych zawodników i wsparcie finansowe.
Dziękujemy również Naszym zaprzyjaźnionym sponsorom za wsparcie finansowe UKS Iskra Łasko. Do 3 GPP w Szczawnie Zdroju wsparcia do wyjazdu udzielił Zakład Wielofunkcyjny Dariusz Walczak.
Dziękujemy!!!
29.02.2024r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku odbyła się uroczystość związana z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego. W pierwszej części uczniowie przybliżyli wszystkim historię tego święta. Mogliśmy obejrzeć prezentację, przygotowaną przez uczniów klasy 6 oraz ciekawą formę teatralną w wykonaniu klasy 8. Następnie wszyscy złożyli obietnicę, że będą dbać o nasz język ojczysty. W drugiej części odbył się turniej o tytuł Mistrza Języka Ojczystego z wykorzytaniem nowoczesnych technologii informatycznych. Uczniowie odpowiadali na pytania związane z językiem polskim i zbierali punkty dla swoich klas. W kat. oddziały przedszkolne 1 m. zajęła kl.”0” . W kat. kl.1-3 wszyscy uczniowie zdobyli 1 miejsce, natomiast w kat. kl. 4 - 8 zwyciężyła kl. 6.
Nagrodą główną był tydzień bez kartkówek , sprawdzianów i zadań domowych z j. polskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek!
13.02.2024 r. w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Jeszcze raz życzymy 100 lat w zdrowiu, szczęściu i miłości!!!!
Z pomocą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bierzwniku udało się zorganizować w dniach 12.02.2024 do 19.02.2024 r. warsztaty profilaktyczne dla uczniów oraz prelekcję dla rodziców przeprowadzone przez Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki
I BAJKI PSYCHOEDUKACYJNE
Bajki psychoedukacyjne w oddziale przedszkolnym poprzez oddziaływanie na wyobraźnię maluchów wywarły ogromny wpływ na ich dalszy rozwój. Rozwijają predyspozycje do myślenia wyobrażeniowo-pojęciowego poprzez tak zwany dyskurs, którego takie bajki mogą być wspaniałym nośnikiem. Dzieci za pomocą serii zabaw psychoruchowych, rysowania oraz rozmowy z prowadzącym – same doszły do pożądanych wniosków.
II UNPLUGGED
Zajęcia dla klas 6, 7, 8, trwały 12 godzin. W trakcie zajęć uczniowie poznali sposoby na radzenie sobie z konformizmem i naciskiem grupowym. Poszerzyli wiedzę związaną z czynnikami ryzyka i chroniącymi przed alkoholizmem i uzależnieniem od innych substancji psychoaktywnych, a także o przyczynach i konsekwencjach palenia papierosów. Zajęcia skupiały się także na kształtowaniu umiejętności bezpiecznego wyrażania swoich emocji, asertywnej obrony swoich racji oraz innych kompetencjach społecznych..
III DEBATA
Zajęcia w ilości 3 godzin przeprowadzone z klasą 5. Debata miała za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży, uświadamia zagrożenia wynikające z korzystania ze środków psychoaktywnych. Program prowadzony był za pomocą metod aktywizujących i służył przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Przeprowadzana podczas programu ankieta umożliwia postawienie wstępnej diagnozy na temat picia alkoholu przez młodzież.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do marca 2024. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach obchodów DBI w naszej szkole wykonano gazetkę informacyjną o zasobach Internetu, zagrożeniach oraz korzyściach płynących z racjonalnego korzystania z sieci. Pani Beata Maślak przygotowała prelekcję o zasadach bezpieczeństwa w sieci oraz jak radzić sobie z dezinformacją w sieci? Pedagog szkolny – Pani Anna Janiak przekazała jakie mogą młodzież spotkać kary za niewłaściwe korzystanie z Internetu.
W dniu zakochanych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wypełnili obowiązki Kupidynów, uruchomili pocztę walentynkową i przekazali piękne kartki dla uczniów i pracowników naszej szkoły. Wywołali tym samym uśmiech na wielu twarzach, szczególnie tych osób, które nie spodziewały się otrzymać walentynkę.
W Stargardzie odbył się III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny do III Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików, które odbędzie się w dniach 01-03.03.2024 r., w Szczawnie-Zdrój. UKS Iskrę Łasko reprezentowali:
Wolanin Zofia, Ślusarczyk Marta, Raczyńska Karolina, Szymanowski Kryspin, Trzciński Miłosz, Wolarek Wiktor, Działak Wojciech, Chałan Karol.
Po zaciętych pojedynkach naszych podopiecznych prawo startu uzyskał Kryspin Szymanowski zdobywając 1 miejsce w turnieju. Ogromne brawa za postawę dla wszystkich zawodników.
Gratulacje!!!
Gorąco dziękuję całej Radzie Rodziców za tak olbrzymi wkład w życie naszej wspólnoty!
Tłusty czwartek to tradycja, pachnie pączusiami wszędzie, również w naszej szkole.
Nasza wspaniała Rada Rodziców zadbała o to, aby pączkiem mógł się poczęstować każdy,
Dziękujemy bardzo :)
Powered by aSc EduPage